Ši atominė baterija yra saugi naudojimui, nes ją dengia radiacijos nepraleidžianti medžiaga. Akumuliatorius veikia naudojant mikroskopinius deimantus, kad išstumtų šilumą iš radioaktyviųjų izotopų. Radioaktyvieji izotopai gaunami iš panaudoto branduolinio kuro. Gamintojai sudeda keletą sluoksnių šių mikroskopinių elementų elektros energijai gaminti.
Revoliucinė technologija jau čia pat
Tai revoliucija. Branduolinių atliekų varoma radioaktyvioji DIAMOND baterija „veiks 28 000 metų“ ir galėtų būti parduodama nuo 2023 m. Lengva įsivaizduoti būsimą „Apple Diamond Phone“. Jūs perkate nebe „iPhone“, o „iPhone Diamond“. Kuris bus parduodamas brangiausio pasaulyje kompiuterio kaina. Kiekviena superžvaigždė to norės. Tai bus galutinis pasaulinės klasės prestižo etapas.
Grįžkime prie tos branduolines atliekas naudojančios baterijos, kuri galėtų leisti erdvėlaiviui ar ligoninei veikti 28 000 metų ir nereikėtų jų įkrauti ar pakeisti, sako jo kūrėjai.
Radioaktyvi baterija yra visiškai saugi žmonėms, sako Kalifornijoje įsikūrusi „Nano Diamond Battery“ (NDB), teigianti, kad ji „pakeis pasaulį“.
Atominė baterija. Nereikia įkrauti
Bendrovė tikisi pradėti pardavinėti baterijas verslo partneriams, įskaitant kosmoso agentūras ilgalaikėms misijoms, per ateinančius dvejus metus. NDB taip pat kuria vartotojui skirtą versiją, kuri galėtų iki dešimtmečio elektros energija aprūpinti išmanųjį telefoną ar elektromobilį, be jokio papildomo įkrovimo.
Technologijų startuolis neatskleidė išsamios kainodaros informacijos, kuri teigia, kad ji vis dar kuriama. Ši technologija apima radioaktyviųjų izotopų, paimtų iš branduolinių atliekų, sujungimą su nano-deimantų sluoksniais, sukrautais į akumuliatoriaus elementą.
Itin geras mikroskopinių deimantų šiluminis laidumas taip greitai atitraukia šilumą nuo radioaktyviųjų izotopų, kad sąveika generuoja elektrą. Ši baterija yra pagrįsta technologija, vadinama branduoliniu elektriniu deimantu (DNV), kurią 2016 m. Bristolio universiteto mokslininkai pristatė naudodami grafito blokus.
Ši technologija skirta prietaisams, kuriems dėl mažos galios reikia lėtai ir pastoviai tekėti elektros energiją per ilgą laiką. NDB sistema gali dirbti su plataus vartojimo produktais, pridėdama deimantų ir radioaktyviųjų atliekų plokščių sluoksnius, siekiant padidinti bendrą energijos gamybą.
Bendrovė taip pat užtikrino, kad medžiaga būtų saugi ir kad vartotojai nepatirtų radiacinio apšvitinimo. „DNV kaminai, taip pat šaltinis, yra padengti polikristalinio deimanto sluoksniu, kuris, kaip žinoma, yra šilumą labiausiai praleidžianti medžiaga“, – sakė atstovas spaudai.
Pirmiausia saugumas!
Ši medžiaga „taip pat turi galimybę sulaikyti radiaciją prietaiso viduje ir yra sunkiausia medžiaga įrenginyje“. Iki 12 kartų stipresnė nei nerūdijantis plienas. Tai daro produktą ypač atsparų ir apsaugotą pažeidimų bei radiacijos nutekėjimų.
Naudojimo dėklai apima laikrodį su maža NDB baterija, kurį galima perduoti iš kartos į kartą nereikalaujant pakeisti maitinimo šaltinio.
Deimantinės baterijos vieną dieną galės valdyti palydovus. Tai suteiks jiems pakankamai atsarginių jėgų desorbcijai pasibaigus jų gyvenimui arba zondai, skrendantys į gilų kosmosą per tūkstančius metų.
„Žmogaus norą tyrinėti kosmosą skatina jaudulys tyrinėjant nežinomybę“, – NDB komentaras
Atominė baterija. Kur panaudoti dar?

Naujausi kosminių technologijų laimėjimai ir pirmųjų pilotuojamų elektrinių lėktuvų atsiradimas lėmė didėjančią jų baterijų sistemų paklausą, kurią apsunkino susirūpinimas ilgaamžiškumu ir saugumu.
NDB gali varyti bepiločius orlaivius, elektrinius lėktuvus, erdvėlaivius ir stotis, tuo pačiu ženkliai prailgindamas jų energijos tiekimo laiką.
Ateityje šią technologiją naudos ir mažesni įrenginiai, pvz., išmanieji telefonai ar nešiojamieji kompiuteriai. Kiekviename yra miniatiūrinis energijos generatorius, kuris tarnaus tiek, kiek pats įrenginys – niekada nereikės įkrauti.
Taipogi šią technologiją galima naudoti medicinos prietaisams, tokiems kaip klausos aparatai ir širdies stimuliatoriai, kas gali turėti naudos iš ilgo akumuliatoriaus veikimo mažesnėje pakuotėje, taip pat dėl saugumo ir ilgaamžiškumo“, – pridūrė įmonė.
Santrauka
Nors ši technologija yra dar keleri metai nuo mūsų, turime gyventi dabar. Darbas, kelionės ir poilsis. Kodėl to nedarant su JAC iEV7S?
Įperkama elektrinė transporto priemonė su patogumu, galia ir viskuo, ko jums gali prireikti kasdieniniam naudojimui. Žinoma, jis negalės keliauti be įkrovimo 20 tūkstančių metų. Tačiau 400 km autonomija su vienu įkrovimu yra puikus parametras.
Norėdami gauti daugiau informacijos apie „JAC iEV7S“ arba užsiregistruoti bandomajam važiavimui, spustelėkite čia
0 Comments for “Atominė baterija – nauja technologija”